Budafokon játszott a Szpari. A legutóbbi kezdő több helyen változott, sérülése után Papucsek Barna visszatért a védelembe.

Budafok - Nyíregyháza Spartacus 0-0

BMTE Stadion 300 néző

Jv: Takács Tamás (Csatári Tibor, Kovács Gábor)

Budafok: Horváth - Margitics (Nándori 61.),Vaszicsku, Jagodics, Fótyik, Kalmár(Kotula a szünetben), Adorján, Csonka(Kulcsár 90.),, Soltész(Takács 61.), Szabó L., Zuigéber (László 80.)

vezetőedző: Csizmadia Csaba

Nyíregyháza: Fejér - Szokol, Papucsek, Gengeliczki, Jánvári, Márkus, Szabó B., Paku (Sigér 80.), Hamed (Zamostny 73.), Gresó (Kovács Á. 73.), Banyoi (Novák 73.)

vezetőedző: Feczkó Tamás

1. perc A Budafok kezdett.

4.perc Egy hazai bedobás után kezezést reklamáltak a budafokiak, de a játékvezető továbbot intett.

6. perc Vaszicsku bedobása után Szabó L. ütközött középen Fejérrel, szabadrúgás kifelé.

8. perc Hamed fejelt kapura, Horváth fogta a labdát.

9. perc Szabó L. lőtt 18 méterről, Fejér biztosan hárított.

14. perc Banyoi csapott le Fótyik fejesére, lövése centikkel kerülte el a kaput.

19. perc Nyíregyházi szabadrúgás, a beadás után tisztáztak a hazai védók.

20. perc Czonka beadása után Zuigéber lőtt kapásból, a megpattanó labdát fogta Fejér.

22. perc Márkus kapott sárga lapot.

24. perc Szabó L. lőtt fölé 18 méterről.

27. perc Paku lőtt közel 30 méterről, Horváth védett.

29. perc A Szpari végezhette el a meccs első szögletét, de tisztáztak a hazai védők. A kontránál Szabó B. kapta a meccs második sárga lapját lerántásért.

34. perc A második szöglet is a Szpari végezhette el, ezúttal is kirúgták a labdát a budafokiak.

39. perc Lehetőség mindkét oldalon. Vaszicsku bedobása után Adorján lőhetett volna, de sikerült felszabadítani, majd a kontra végén a Szparinak sem sikerült pontosan befejezni az akciót, Hamed fejelt mellé.

44. perc Paku lövését blokkolták a hazaiak. A szöglet után Horváth kiütötte a labdát.

Az első félidő nem hozott gólt, a játékrész második felében támadásban a Spartacus volt aktívabb.

52. perc Remek baloldali akció végén Paku lőtt két csel után a 16-oson belülről, Horváth védett.

54. percben Gresó szabadrúgása után Hamed elől mentettek a védők.

57. perc Gengeliczki is besárgult.

59. perc Gresó kerülhetett volna helyzetbe, de nem volt pontos az átvétel.

64. perc Megint Gresó, 22 méteres szabadrúgása után fölé szállt a labda.

65. perc Nyom a Nyíregyháza, már az ötödik szögletet rúghatja egy kapu előtti kavarodás után, de most is mentettek a védők.

67. perc Banyoi indulhatott egyedül kapura egy védelmi hiba után, de Fótyik végül szerelte a lövés pillanatában.

69. perc Gresó lőtt az ötös sarkáról mellé.

72. perc Újabb ígéretes támadás akadt el lesen.

73. perc Zamostny, Kovács Á. és Novák érkezik Hamed, Gresó és Banyoi helyére.

74. perc Szabó L. lőtt fölé 16 méterről.

85. perc Szabó L. és Papucsek kapott sárga lapot.

87. perc Szabó L csúsztatott, majd Adorján fölé lőtt.

88. perc Kotula törhetett kapura, de Fejér bravúrral védett. Vaszicskut akasztották a mieink, 17 méterről szabadrúgás. A labda elkerülte a kaput.

Vége a mérkőzésnek, nem született gól.

Csizmadia Csaba: – Szervezetten, taktikusan játszott mindkét együttes, kerestük a fogást egymáson. Ha nem lett volna az utolsó két perc, akkor azt mondanám, hogy igazságos a döntetlen, de bosszús vagyok, hogy elhibáztuk a meccslabdát. Előztünk ezzel a mai, értékes döntetlennel is, de nem számolgatunk, saját magunkkal foglalkozunk.

Feczkó Tamás: - Az első félidőben inkább taktikai csata folyt a pályán, keveset forogtak veszélyben a kapuk. A szünet után végig uraltuk a találkozót, de amíg az ötösön belül át akarjuk venni a labdát, nem gólt szerezni, addig nehezen fogjuk megnyerni az ilyen mérkőzéseket. Az utolsó percekben már ész nélkül mentünk a győztes gólért, ekkor volt egy meccslabdája a hazai csapatnak.

Fotó: nso.hu