Szendrei József, Polyák József, Szűcs István, Szikszai Mihály, Szekrényes András, Kozma József, Moldván Miklós, Kléninger László (Lukács Zoltán 85.), Kiss Miklós, Czeczeli Károly (Lechner Károly 73.), Kovács László. Ebben a felállásban játszott majdnem négy évtizeddel ezelőtt a Szpari a Békéscsaba elleni első bajnokiján. Az élvonalban találkozott a két gárda, és Kiss M. valamint Czeczeli találataival 2-0-ra Temesvári Miklós csapata győzött.

Azóta további 31 meccs következett a két gárda életében, ezek közül 14-et nyert meg a Spartacus. Tavaly ősszel például az elmúlt szezon leggólgazdagabb meccsét, 6-3 arányban.

Ami a Békéscsaba idei szereplését illeti, az első fordulóban hazai pályán kikaptak a Tiszakécskétől, majd győztek a Kazincbarcika és a Vasas ellen, így hat pontot gyűjtöttek három mérkőzésen. Schindler Szabolcs csapatában több olyan játékos is van aki játszott korábban Nyíregyházán, Kovács Ádám és Mészáros Márk is futballozott a Szpariban. Az Előre keretében több változás is volt a nyári szünetben:

Érkezők: Anton Bidzilya (MTK – kölcsönbe), Faragó Tomás (szlovákiai, Dorog), Farkas Márk (Szeged-Grosics Akadémia), Gréczi Márton (MTK – kölcsönbe), Károly Bálint (Tiszakécske), Kovács Ádám Tibor (Mosonmagyaróvár), Kun László (Szolnok – kölcsönből vissza), Lustyik Levente (MTK – kölcsönbe), Olasz Dénes (Cegléd), Nikola Pantovics(szerb-magyar, FK Miercurea Ciuc/FK Csíkszereda – Románia)
Távozók: Baráth Bence (Tiszakécske), Gránicz Patrik (ETO FC Győr), Lustyik Levente (MTK – kölcsönből vissza), Mezei Szabolcs (MTK – kölcsönből vissza), Szatmári István (MTK – kölcsönből vissza), Urbin Péter (DEAC, szabadon igazolhatóként), Viczián Ádám (Vasas), Vólent Roland (Szolnok)

A Nyíregyháza Spartacus - Békéscsaba mérkőzés vasárnap 17.30-kor kezdődik.