Vasárnap befejeződik a Merkantil Bank Liga 2021/2022-es idénye. A Nyíregyháza Spartacus az utolsó fordulóban a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát fogadja. A vendégek bár sokáig harcban álltak a feljutásért, már biztosan a negyedik helyen végeznek. Ősszel fordulatos mérkőzésen 3-2-re győztek a szegediek, a mieink 0-2-ről egyenlítettek Gresó Mátyás és Zamostny Balázs révén, ám a végén a korábbi nyíregyházi játékos, Gajdos Zsolt megszerezte a győztes találatot a csongrádiaknak.

Nem ő az egyetlen labdarúgó, akinek van Spartacus kötődése, Germán Tamás 2011-2013 között futballozott a Szpariban, Pejovic Danilo, Daru Bence és Farkas Aurél pedig a közelmúltban volt a Spartacus játékosa. Az edző, Andorka Péter sem ismeretlen, az egykori támadó szép időszakot töltött Nyíregyházán. A vasárnapi meccs 18 órakor kezdődik Balmazújvárosban.