Hétfőn két edzést tartott a szakmai stáb a Nyíregyháza Spartacus keretének, és ideális körülmények között készülhetett az együttes.

Kedden reggel borongós, csapadékos idő fogadta a játékosokat, de a tervezett munkát sikerült elvégezni, szerdán pedig már felkészülési találkozót játszik a csapat a román I. ligában szereplő FC Hermannstadt ellen. A nagyszebeni együttes az őszi idény után a 7. helyen áll a tabellán, a záró fordulóban azt a Constantát verték 1-0-ra, mely hétfőn a Ferencváros ellen nyert edzőmérkőzésen 2-1-re. A Hermannstadtot az a Miriuta Vasile irányítja, aki a magyar válogatott tagja is volt, futballozott a Fradiban, Győrben, a Honvédban és Németországban is.

Jelenlegi csapatában a román játékosok mellett többek között német, szerb, spanyol és osztrák légiósok is vannak. A Transfermarkt oldala 8,6 millió euróra becsüli a csapat értékét. A tervek szerint 2x60 perces mérkőzést játszik a két csapat szerdán.