13. alkalommal találkozik vasárnap bajnoki meccsen a Cegléd és a Nyíregyháza Spartacus. Hogy kinek lesz majd szerencsétlen a 13. meccs még nem lehet tudni, az elmúlt évek statisztikái azonban a Szpari mellett szólnak. Az eddigi 10 NB-II-es meccsből 5-öt nyert a Nyíregyháza és egyszer lett döntetlen, míg az NB-III-ban mindkét gárda egyszer-egyszer győzött. Tavaly egy fordulatos mérkőzésen 1-3-ról fordítva győzött Cegléden a Spartacus 5-3-ra, a Városi Stadionban azonban visszavágtak a ceglédiek és elvitték a három pontot.

A hétvégi ellenfélnél több ismerős is futballozik, Nánási Balázs, Sándor István és Szilágyi Péter is játszott a Szpariban. A kék-sárgák jelenleg a 9. helyen állnak, egy ponttal szereztek kevesebbet a mieinknél. A legutóbbi négy meccsükön nem kaptak ki, a Budafokot és a Vácot megverték, a Szolnok és a Budaörs ellen döntetlen lett a végeredmény. A Szpari szurkolók számára fontos információ, hogy a találkozó Albertirsán lesz és a vendégjegy 1000 Ft-ba kerül és 100 vendégdrukkert engednek be.