36 találkozót vívott eddig egymással a Nyíregyháza Spartacus és a Kazincbarcika az NB-II-ben. 14 alkalommal győzött a Szpari, 10 döntetlen mellett 12 barcikai siker született. A gólarány 54-39 a Spartacus javára, és átlagban 2,6 gól esett a találkozókon. A két csapat egymás elleni története nagyon régre nyúlik vissza, az 1979/80-as idényben - amikor feljutott a Szpari az élvonalba - 16000(!) néző előtt játszottak a csapatok. Utoljára tétmeccset az NB-III-ban vívott a két együttes, a Városi Stadionban 2-2 lett a végeredmény, idegenben viszont Rezes László góljával 1-0-ra győztünk. A másodosztályban 2013-ban találkoztunk utoljára, 4-0-ra győzött a Szpari, ekkor Bajzát Péter mesterhármast rúgott, és Pákolicz Dávid volt eredményes. A jelenlegi barcikai keretből Kristófi Sándor nyíregyházán nevelkedett, és Botló Ádám is játszott a Szpariban.

A vasárnapi mérkőzés 17.30-kor kezdődik Tiszaújvárosban, a játékvezető Bogár Gergő, míg a két asszisztens Horváth Róbert és Máyer Gábor lesz. A vendégszurkolóknak a belépő 800 Ft-ba kerül.